JESTEŚMY POLSKĄ MARKĄ, KTÓRA PRODUKUJE PIŻAMY Z MATERIAŁÓW O WYSOKIEJ JAKOŚCI. KAŻDY PRODUKT W NASZYM SKLEPIE JEST USZYTY W MAŁEJ PRACOWNI KRAWIECKIEJ. ZWRACAMY SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA DETALE. PO TO ABY NASZE KLIENTKI CZUŁY SIĘ WYJĄTKOWO W PRODUKTACH BY SILK. POZNAJ NOWY WYMIAR ELGENACJI, SZYKU A ZARAZEM KOMFORTU I WYGODY.

CO TO JEST JEDWAB ?

Jedwab to włókno, które pozyskuje się z kokonu hodowanego specjalnie w tym celu jedwabnika morwowego lub dębowego. Po miesiącu od wylęgu gąsienice jedwabnika owijają się w jedwabny kokon. Jedwabne nici z jednej strony są wyjątkowo mocne, z drugiej – utkany z nich materiał jest niezwykle przyjazny dla ciała, gdyż nie drażni skóry, łatwo wchłania i oddaje wilgoć, ale także chroni skórę, pochłaniając promieniowanie ultrafioletowe.  Włókno jedwabne jest tak wytrzymałe jak włókno stalowe podobnej grubości. W przekroju włókna są trójkątne, co sprawia, że rozszczepiają światło niczym pryzmat, a utkana z nich tkanina ma niepowtarzalny subtelny połysk.

JAK DBAĆ O JEDWABNE TKANINY ?

Jak prać jedwab?

Najbezpieczniejszą formą prania będzie pranie chemiczne lub ręczne. Jeśli chodzi o pranie ręczne, to bezwzględnie należy pamiętać, by jedwabiu nie trzeć i nie wyżymać, bo o ile na sucho jest on wytrzymały, o tyle mokry ma znacznie obniżoną wytrzymałość. Jeśli decydujemy się na pranie ręczne, należy pamiętać, by nie prać go w zbyt ciepłej wodzie. Najlepiej sprawdzi się 20-30 stopni. Używać należy wyłącznie delikatnych detergentów.

Suszenie jedwabiu naturalnego

Ubrań z jedwabiu nie suszymy na słońcu. Pamiętajmy, że jest to naturalny surowiec i pod wpływem mocnego słońca może tracić kolor. Jedwabiu nie trzeba suszyć na płasko, można powiesić na wieszaku do wyschnięcia.

Prasowanie jedwabiu

PRASUJEMY ŻELAZKIEM Z PARĄ JEŚLI NIE MAMY TAKIEGO, TO NAKŁADAMY NA JEDWAB CIENKĄ ŚCIERECZKĘ I DOPIERO PRZEZ NIĄ PRASUJEMY TKANINĘ.

Nie należy też pryskać perfumami bezpośrednio na ubrania.

CO TO JEST SATYNA ?

SATYNA JEST TO RODZAJ SPLOTU TKANINY, KTÓRY NADAJE MATERIAŁOWI POŁYSK I DELIKATNOŚĆ. IDEALNIE SIĘ SPRAWDZĄ JAKO TKANINA DO PIŻAM, PONIEWAŻ JEST PRZEWIEWNA, MIŁA W DOTYKU ORAZ NIE PODRAŻNIA SKÓRY.

JAK DBAĆ O SATYNE ?

Z pewnością satynowy materiał cechuje się wytrzymałością, natomiast nie oznacza to, że nie należy o niego dbać. Otóż przede wszystkim powinno się prać go w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza. Wrzucenie satynowych tekstyliów do wyższej temperatury może sprawić, że zaczną się one kurczyć.

Ponadto satynę należy prasować po jej lewej stronie również zważając na to, by temperatura żelazka nie była nadto wysoka.